Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia Tagalski

tlumaczenia_tagalski_filipinski.jpg

 

Język tagalski – to jeden z najważniejszych języków na Filipinach. Należy do zachodniej gałęzi rodziny języków malajsko – polinezyjskich. Jest jednym z około 90 głównych spokrewnionych między sobą języków i dialektów, którymi posługują się mieszkań Archipelagu Filipińskiego.

 Jest to język ojczysty znaczącej części mieszkańców centralnych regionów Filipin, używa go około 24 miliony osób.

Pierwotnie do zapisu starotagalskiego używano siedmiu znaków graficznych (pismo baybayin). Trzy z nich przedstawiały pięć występujących w tym języku samogłosek . Oryginalne zapiski tego pisma do naszych czasów jednak nie przetrwały. Postępujący proces latynizacji pisma od momentu przybycia na wyspy Hiszpanów spowodował, że stary alfabet był stopniowo wypierany. Obecnie tagalski zapisywany jest zmodyfikowanym alfabetem łacińskim. Rzeczowniki w języku tagalskim są nieodmienne a liczbę mnogą tworzy się dodając przed rzeczownikiem partykułę mga (wymowa: "manna"). Przeczenie tworzy się za pomocą partykuły hindi. Pytanie tworzy się za pomocą partykuły ba.

 

ML

 

Zadzwoń, napisz, prześlij tekst, dowiedz się ile kosztuje tłumaczenie z lub na tagalski - pracownicy naszego biura dokonają wyceny przekłądu i odpowiedzą.

Nikt nie ocenił jeszcze tej strony.
Bądź pierwszy!
Brak oceny
Poprzedni post
Następny post

UDOSTĘPNIJ