Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia chiński

Oferta biura tłumaczeń

 

Zachęcamy do realizacji tłumaczeń pisemnych zwykłych lub przysięgłych z i na język chiński. Przekłady realizowane są przez osoby o odpowiednich uprawnieniach, dopasowanych specjalizacjach i znajomości specyfiki kulturowej. Najczęściej realizujemy tłumaczenia:

  • dokumentów przeznaczonych dla instytucji o działalności międzynarodowej.

 

O języku chińskim

 

tłumaczenia chiński.jpgJęzyk chiński – to grupa spokrewnionych języków, należących do rodziny chińsko- tybetańskiej. Jest językiem urzędowym w trzech państwach: Chińskiej Republice Ludowej, Tajwanie i Singapurze, występuje też jako jeden z języków urzędowych w ONZ. Liczba mówiących w tym języku przekracza 1,2 miliarda z czego chiński język standardowy (mandaryński) za swój język ojczysty uznaje ponad 845 milionów ludzi. Obszar na jakim usłyszeć można język chiński nieoficjalnie jest rozległy i sięga od Korei Południowej i Północnej, Wietnam, Singapur, Filipiny oraz Kambodżę aż po Malezję.

Język chiński standardowy uproszczony opracowany został w latach 50. XX wieku i od tej pory jest nauczany w szkołach. Dzięki temu jest on łatwiejszy w nauce i miał przyczynić się do rozpowszechnienia umiejętności czytania. Języki chińskie pochodzą od średniochińskiego. Ze względów politycznych, kulturowych i istnienia w praktyce jednego standardu języka pisanego, poszczególne języki nazywane są dialektami. Z lingwistycznego punktu widzenia współczesne języki chińskie należy podzielić na dwie grupy: północną i południową. Język pisany to charakterystyczne sylabowe pismo logograficzne – bez ujednoliconego alfabetu, wciąż ewoluuje. W obiegu oficjalnym funkcjonuje także pismo tradycyjne o dużo bogatszym zasobie znaków. Chiński uznawany jest za najtrudniejszy język świata. Cudzoziemcom sprawia trudność nie tylko wymowa, ale i skomplikowany system zapisu słów (od strony lewej do prawej i od góry do dołu).