Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia niderlandzki

Oferta biura tłumaczeń

 

W sprawie tłumaczeń z i na język niderlandzki (standardowy) zapraszamy do kontaktu telefonicznego, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub osobiście w biurze. W całej Polsce uprawnienia do tłumaczenia języka niderlandzkiego posiada jedynie 94 tłumaczy przysięgłych. Wśród najczęściej realizowanych projektów znajdują się między innymi:

  • dokumenty niezbędne do rejestracji samochodu,
  • dokumentacja medyczna,
  • instrukcje techniczne,
  • korespondencja urzędowa,

Jeśli interesują Państwa warianty tego języka, takie jak brabancki, flamandzki, holenderski, limburski, a nawet afrikaans – zrobimy co w naszej mocy, by znaleźć odpowiedniego tłumacza.

 

O języku niderlandzkim

 

tłumaczenia niderlandzki.pngJęzyka niderlandzkiego używa się w Królestwie Niderlandów (czyli Holandii, na karaibskich wyspach Bonaire, Sint Eustatius, Saba oraz w Republice Surinamu, na wyspie Aruba oraz na terytorium Curaçao i Sint Maarten ), a także na niektórych obszarach Królestwa Belgii. To także jeden z oficjalnych języków krajów Beneluxu, Unii Europejskiej, CARICOM (Karaibska Wspólnota i Wspólny Rynek) i USAN (Unia Narodów Południowoamerykańskich).

Opiekę nad językiem niderlandzkim sprawuje Unia Języka Niderlandzkiego – to tam ustalane są najważniejsze kwestie dotyczące gramatyki i interpunkcji.

Jeśli chodzi o pokrewieństwo – najbliżej niderlandzkiemu do angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Charakterystyczna wymowa jest jednak czymś, co trudno opanować nowemu użytkownikowi języka. Nazwa nadmorskiej miejscowości Scheveningen lub zwrot Schild en Vriend - pozwalała w trakcie II Wojny Światowej Holendrom na szybkie odkrycie szpiegów obcych państw.

W Holandii korzysta się także z języka fryzyjskiego – głównie w prowincji Fryzja. Z tego języka korzystają także mieszkańcy niektórych regionów Niemiec oraz Wysp Fryzyjskich.