Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia arabski

Oferta biura tłumaczeń

 

Mogą Państwo otrzymać bezpłatną wycenę dla tłumaczeń pisemnych lub przysięgłych z i na język arabski. Wystarczy okazać nam dokumenty na miejscu lub przesłać pocztą elektroniczną. Każdy dokument traktowany jest indywidualnie. Najczęściej tłumaczymy:

  • korespondencję administracyjną i prywatną,
  • treści przeznaczone na etykiety produktów,

 

O języku arabskim

 

Język arabski należy do rodziny języków semickich, w której zaliczany jest do grupy języków południowo–zachodnich, według klasycznego podziału. Zapisywany jest alfabetycznym pismem arabskim, typu abdżad (pisany od strony prawej do lewej). Jest językiem urzędowym w takich krajach jak: Algieria, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Czad, Dżibuti, Egipt, Erytrea, Irak, Izrael, Jemen, Jordania, Katar, Komory, Kuwejt, Liban, Libia, Maroko, Mauretania, Oman, Palestyna, Somalia, Sudan, Syria, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ponadto jest również jednym z 6 języków roboczych w ONZ. Liczba osób mówiących po arabsku sięga 285 milionów.

Powstanie języka arabskiego datuje się na VII wiek, co ściśle związane jest z narodzinami islamu oraz powstaniem imperium muzułmańskiego. Klasyczny arabski jako język świętej księgi islamu – Koranu – oraz język literatury i kultury arabsko – muzełmańskiej odegrał bardzo ważną rolę w kształtowaniu się cywilizacji. W krajach arabskich oprócz języka literackiego w powszechnym użyciu są też dialekty. Wzajemne występowanie języka literackiego i dialektów określa się mianem dyglosi. Dialekty arabskiego bardzo różnią się od klasycznego języka i używane są jedynie w mowie. Różnice te utrudniają porozumienie się osobom pochodzącym z różnych rejonów świata arabskiego. Współczesny język arabski ustandaryzowany głównie używany jest w sytuacjach oficjalnych, środkach masowego przekazu oraz jako język pisany.