Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia rosyjski

Oferta biura tłumaczeń

 

W Biurze Tłumaczeń Kumiria znajdą Państwo bogatą ofertę tłumaczeń pisemnych w parze polski-rosyjski oraz rosyjski-polski. Inne kombinacje językowe dostępne są na indywidualne zapytanie. Zapewniamy tłumaczenia zwykłe, specjalistyczne oraz przysięgłe. Przykładowe standardowe dokumenty to:

  • akt urodzenia,
  • prawo jazdy,
  • dowód osobisty,
  • instrukcja obsługi,
  • materiały reklamowe,
  • umowa dot. współpracy handlowej,

W ramach bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny podamy koszt i termin realizacji dla każdego innego rodzaju tłumaczenia – zapraszamy zainteresowanych do kontaktu mailowego, telefonicznego lub wizyty w biurze. Należy mieć na uwadze, że do tłumaczenia dokumentów w języku rosyjskim (zawierających imię i nazwisko) wymagane jest dostarczenie paszportu lub innego uznawanego dokumentu podróży w celu poprawnej transkrypcji (zapisu w innym alfabecie).

 

W języku rosyjskim znajdziemy sporo (nawet ponad 10%) zapożyczeń z innych języków, np. włoskiego, francuskiego, angielskiego i polskiego. Z kolei w językach krajów będących w zasięgu żelaznej kurtyny pojawiły się tak zwane rusycyzmy. Za najsłynniejszy przypadek pilnej nauki języka rosyjskiego można uznać carycę Katarzynę Aleksiejewną II Wielką (urodzoną jako mówiąca po niemiecku Sophie Friederike Auguste zu Anhalt-Zerbst-Dornburg). Podczas poznawania rosyjskiego przydatna będzie znajomość ukraińskiego lub białoruskiego.

 

Ojęzyku rosyjskim

 

tłumaczenia rosyjski.jpgJęzyk rosyjski jest oficjalnym językiem Federacji Rosyjskiej i stanowi jeden z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jako drugi język po języku ojczystym służy często także mieszkańcom państw byłego Związku Radzieckiego. Alfabet rosyjski nazywamy grażdanką – to graficznie uproszczona forma cyrylicy, czyli pisma alfabetycznego wszystkich języków wschodniosłowiańskich. W kulturze języka rosyjskiego charakterystyczne jest również używanie imienia ojca jako swego rodzaju drugiego imienia – to nazwisko patronimiczne.