Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia konsekutywne

Specjalizujemy się głównie w przekładzie tekstów, jednak powoli poszerzamy ofertę o tłumaczenia ustne. Obecnie biuro tłumaczeń Kumiria oferuje dwa rodzaje działań w tym zakresie: tłumaczenia konsekutywne, czyli następcze oraz towarzyszące. W tym pierwszym przypadku tłumaczenie następuje bezpośrednio po zakończeniu wypowiedzi mówcy. Czas pojedynczej wypowiedzi ustnej jest ustalany wcześniej, a tłumacz tworzy w trakcie odpowiednie notatki, by później możliwie wiernie odtworzyć sens wypowiedzianego fragmentu wykładu czy prelekcji.

Tłumaczenie następcze wymaga szczególnych kwalifikacji, gdyż tłumacz musi odpowiednio zanotować lub zapamiętać nawet kilkuminutową wypowiedź ustną. Stosowane są w takich przypadkach specjalne systemy tworzenia notatek, które potem pozwalają odtworzyć ciąg myślowy przemawiającego. Tłumaczenia konsekutywne stosuje się coraz częściej, gdyż jest to wygodna forma dla słuchaczy. Tłumacz wykonujący tego rodzaju zlecenie musi wykazać się odpornością na stres i doświadczeniem w wystąpieniach publicznych.

W tym momencie zapraszamy do kontaktu w sprawie usługi tłumaczenia konsekutywnego jedynie w języku angielskim, choć przygotowujemy się do rozszerzenia oferty o kolejne języki. Ze względu na specyfikę tłumaczeń ustnych do każdego zamówienia nasze biuro podchodzi indywidualnie i w taki też sposób wyceniamy nasze usługi. Potrzebujemy do tego jednak szczegółowych informacji, w tym określenia zakresu tematycznego, a także czasu i miejsca realizacji.