Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia japoński

Oferta biura tłumaczeń

 

Oferujemy tłumaczenia pisemne zwykłe oraz uwierzytelnione; informacja o wycenie i terminie ma charakter niezobowiązujący i bezpłatny; dokumenty są zawsze wyceniane indywidualnie po okazaniu do wglądu. Polecamy tłumaczenia z i na język japoński:

  • treści o charakterze marketingowym,

 

O języku japońskim

 

tłumaczenia japoński.jpgJapoński jest językiem urzędowym Państwa Japońskiego oraz uznanym językiem mniejszości na wyspie Palau na Oceanie Spokojnym. Wśród emigracji japońskiej na całym świecie nadal kultywuje się korzystanie z rodzimego języka.

Na podstawie badania szybkości wymowy native speakerów uznano japoński za jeden z najszybszych języków na świecie.

W języku pisanym spotkamy kilka różnych systemów zapisu, które często używane są łącznie: kanji, hiragana, katakana and romanji. Obcokrajowiec (jap. 外人, czyt. gajdzin) może skorzystać z tego ostatniego, czyli zromanizowanej transkrypcji tekstu. Kanji to bardziej formalna postać pisma japońskiego oparta na chińskim alfabecie – uwaga: te dwa języki bardzo się od siebie różnią. Katakana to rodzaj sylabariusza wyrazów zapożyczonych z innych języków – a tych jest naprawdę wiele. Hiragana zaś to sylabariusz języka codziennego. Najbardziej znaną w Europie częścią języka japońskiego jest prawdopodobnie haiku –forma poetycka o budowie wersów 5-7-5 z ustaloną tematyką i zasadami pisania.