Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia ormiański

Oferta biura tłumaczeń

 

Biuro Tłumaczeń Kumiria oferuje tłumaczenia zwykłe i przysięgłe z i na język ormiański. Każde zlecenie wymaga indywidualnego podejścia więc zachęcamy do bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny, dzięki której poznacie Państwo koszt i termin realizacji przekładu. Z naszymi pracownikami można skontaktować się mailowo, telefonicznie lub bezpośrednio w biurze.

 

O języku ormiańskim

 

tłumaczenia ormiański.pngJęzyk ormiański należy do grupy języków indoeuropejskich. Jako język urzędowy używany jest w Republice Armenii i Republice Górskiego Karabachu, oprócz tego posługują się nim mieszkańcy Gruzji, Iranu, Rosji, Syrii, Libanu i 24 innych państw.

Obecnie najczęściej używa się dwóch dialektów języka ormiańskiego – wschodnioormiańskiego i zachodnioormiańskiego, które różnią się od siebie wymową niektórych głosek czy odmianą czasowników.

Polscy Ormianie od XVII wieku posługiwali się językiem zachodnioormiańskim. Za języki najbardziej spokrewnione z językiem ormiańskim uważało się język frygijski, a obecnie grecki.

Szacuje się, że alfabet ormiański powstał w 405 roku, a za twórcę alfabetu uważa się duchownego i uczonego Mesropa Masztoca. Alfabet oficjalnie składa się z 39 liter.