Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia Amharski, Hausa

tlumaczenia_jezykow_afrykanskich.jpg

 

Język amharski to język semicki z grupy etiopskiej, rodziny języków afroazjatyckich  z silnym wpływem substratu kuszyckiego.

Jako język ojczysty używany jest przez 18 milionów osób, pełni rolę języka urzędowego Etiopii. Jak również językiem amharskim posługuje się około 2,7 miliona etiopskich emigrantów którzy głównie zamieszkują W Egipcie , Izraelu i Szwecji.

 Amharski jest roboczym językiem rządu etiopskiego , etiopskiej armii oraz Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego . Jako język dworu królewskiego zastąpił pod koniec XIII wieku język gyyz . Ma spółgłoski ejektywne w miejsce ogólnosemickich faryngalizowanych. Do zapisu języka amharskiego używa się pisma etiopskiego.

W języku amharskim istnieją dwa rodzaje: męski i żeński. Amharski alfabet składa się z 32 podstawowych znaków fonetycznych , które tworzą po siedem wariacji samogłoskowych.

 

Język hausa – to jeden z ważniejszych języków Afryki z podrodziny czadyjskiej języków afroazjatyckich to rodzimy język dla ludu Hausa zamieszkującego głównie Niger i północną Nigerię. Jest językiem urzędowym w północnych stanach Nigerii.

 Używany na rozległym terytorium Morza Czerwonego i Śródziemnego po Wybrzeże Kości Słoniowej jako język handlowy.

Liczba mówiących w tym języku ludzi to około 24 miliony zamieszkujących : Sudan, Kongo, Ghana, Kamerun, Nigerie, Togo, Niger, Benin, Burkina Faso.

Zapisywany alfabetem arabskim w wersji zwanej ajami od początku XIX wieku, a także od początku XX wieku alfabetem łacińskim – zapis boko .

Charakterystyczną cecha języka hausa jest tonalność, występuje ton niski i wysoki jak również obecność spółgłosek glottalizowanych .   

 

ML

 

Wyzwaniem byłoby już wycenienie tłumaczenia w tak egzotycznym języku a co dopiero wykonanie przekładu. Z uwagi, że nie ma rzeczy niemożliwych zachęacamy do przesyłania tekstów do bezpłatnej wyceny do naszego Biura Tłumaczeń.

Tę stronę oceniła już 1 osoba.
Średnia ocen to 5.00 na 5 możliwych.
Brak oceny

UDOSTĘPNIJ