Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia Indonezyjski, Khmerski

tlumaczenie_indonezyjski.jpg

 

Język indonezyjski – to język należący do rodziny austronezyjskich. Od 1949 roku jest językiem urzędowym w Indonezji. Posługuje się nim około 198 mln osób na obszarze : Indonezji, Malezji, Timoru Wschodniego , z czego dla około 43 mln jest to język ojczysty . Język indonezyjski najczęściej jest używany jako język ojczysty w miastach Indonezji, natomiast jako język wyuczony – na terenach wiejskich, gdzie ludność posługuje się jednym z wielu języków regionalnych.

Indonezyjski język jest zaadoptowaną postacią języka malezyjskiego , odróżnia się między innymi dużą liczbą zapożyczeń z języków : niderlandzkiego, jawajskiego, perskiego, arabskiego i chińskiego.

Zapisywany jest za pomocą podstawowego alfabetu łacińskiego składającego się z 26 liter.

tlumaczenia_khmerski.jpg

 

Język khmerski – to jeden z najważniejszych języków z grupy mon – khmer, należącej do rodziny języków austrozjatyckich. Jest to urzędowy język Kambodży. Liczba rodzimych użytkowników tego języka sięga 7 mln osób.

Natomiast liczba mówiących tymże językiem to około 15 mln , na terenie takich państw jak : Kambodża , Wietnam , Tajlandia  i Chiny.

Język khmerski to język izolujący , kategorie gramatyczne są w nim realizowane syntaktycznie i leksykalnie. Fleksja w zasadzie nie występuje.

W przeciwieństwie do wielu innych języków Azji Południowo – Wschodniej, khmerski nie jest językiem tonalnym.

Pismo khmerskie jest systemem symbolicznym. Najmniejszą jednostką dźwiękową która może reprezentować pojedynczą literę jest sylaba.

 

ML

 

 

Prosimy przesłać tekst do tłumaczenia do bezpłatnej wyceny. Pracownicy naszego biura tłumaczeń skontaktują się z Państwem i przedstawią ofertę.

Nikt nie ocenił jeszcze tej strony.
Bądź pierwszy!
Brak oceny

UDOSTĘPNIJ