Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia Asamski, Bengalski, Birmański

tlumaczenia_asamski.jpg

 

Język asamski – to język indoeuropejski należący do podgrupy wschodniej języków indoaryjskich, którym posługuje się ponad 16 mln mówiących. Zamieszkują oni głównie w stanie Asam w północno – wschodnich Indiach w dolinie Brahmaputry ,  gdzie ma on status języka urzędowego a także używają go w Bhutanie.

Do zapisu języka asamskiego używa się pisma bengalskiego.

tlumaczenia_bengalski.jpg

 

Język bengalski – to język z grupy indoaryjskiej języków indoeuropejskich , którym posługuje się jako językiem ojczystym 180 mln mówiących , głównie w Bangladeszu i Indyjskich stanach : Bengol zachodni i Tripura . Język bengalski jest jednocześnie językiem urzędowym w tych oby państwach.

Poza standardowym bengalskim używa się kilku odmian tego języka : dialektów

- chittagonian – używanego w południowo – wschodnim Bangladeszu

- sylheti – używanego w północno – wschodnim Bangladeszu

- czakma – używanego w okolicach miasta Cottogram.

tlumaczenia_birmanski.jpg

 

Język birmański - to język z grupy tybeto-birmańskiej języków chińsko-tybetańskich , używany jako język ojczysty przez około 35 milionów ludności należących do grupy etnicznej Bamarów oraz przez dalsze 10 milionów ludności jako środek komunikacji ponad etnicznej w Mjanmie, gdzie posiada status urzędowego języka. Do jego zapisu stosuje się pismo birmańskie.

Birmański język literacki bardzo różni się od języka mówionego, niektórzy językoznawcy uważają je nawet za dwa odmienne języki. Większość oficjalnego słownictwa birmańskiego to zapożyczenia z pali z birmańską wymową.

Prawie każdy element gramatyki i wiele z używanych słów mają dwa warianty.

Literackiej odmiany birmańskiego uczy się w szkołach i używa w piśmie oraz w sytuacjach oficjalnych, natomiast odmiana mówiona występuje w literaturze nie oficjalnej (np. komiksy) oraz w codziennym  komunikowaniu się.

Język birmański jest językiem tonalnym (tzn. że każda sylaba ma przypisany pewien ton, polegający na odpowiedniej modulacji głosu).

Wyróżnia się pięć tonów:

- ton wysoki , sylaba krótka

- ton opadający ,  sylaba długa

- ton niski, równy , sylaba długa

- sylaba krótka zakończona zwarciem krtaniowym

- sylaba słaba zredukowana

 

ML

Są Państwo zainteresowani tłumaczeniem, na któryś z wymienionych języków? Proszę przesłać zapytanie do naszego biura - odpowiemy jak najszybciej - zapraszamy do współpracy.

Nikt nie ocenił jeszcze tej strony.
Bądź pierwszy!
Brak oceny

UDOSTĘPNIJ