Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia Malajski, Kirgiski

tlumaczenia_malajski.jpg

 

Język malajski – to język należący do rodziny języków austronezyjskich w szerszym znaczeniu makrojęzyk obejmujący kilkanaście spokrewnionych języków w różnych zakątkach: Malezji, Indonezji, Tajlandii.

Malajski jest językiem rodzimym Malajów zamieszkujących Półwysep Malajski i rejony Sumatry. Jest językiem urzędowym: Malezji, Brunei i Indonezji oraz jednym z czterech języków urzędowych w Singapurze jak również językiem roboczym Filipin i Timoru Wschodniego. Forma malajskiego zaadoptowana przez Malezję nazywa się oficjalnie od 2007 roku basaha Malysia , natomiast w Singapurze i Brunei znaną nazwą jest basaha Malayu .

Język malajski zapisuje się współcześnie pismem łacińskim. W przeszłości używano lekko zmodyfikowanej wersji pisma arabskiego zwanej jawi .

Malajskim posługuje się około 80 milionów ludności.

Język malajski został również zaadoptowany do roli języka urzędowego przez Indonezję w momencie uzyskania niepodległości i otrzymał nazwę basaha indonesia.

tlumaczenie_kirgiski.jpg

 

Język kirgiski – to język nalężący do rodziny języków tureckich. Wraz z rosyjskim stanowi język urzędowy Kirgistanu. Porozumiewa się nim około 3 miliony ludzi głównie Kirgizów w swoim kraju ale również ludność w Afganistanie, Chinach, Kazachstanie, Tadżykistanie, Turcji, Uzbekistanie i Federacji Rosyjskiej.

Za alfabet służy językowi kirgiskiemu cyrylica rozbudowana o dodatkowe trzy litery.

Język kirgiski wcześniej zapisywany był alfabetem łacińskim w latach 1928 – 1940. Od 1991 roku od odzyskania niepodległości wśród polityków istniał pomysł by przywrócić język kirgiski do zapisywania łaciną, ale do tej pory nikt nie wcielił tego pomysłu w życie.

Język kirgiski chociaż zapisywany cyrylicą dorobił się również kliku adaptacji alfabetu łacińskiego.

 

ML

 

Czy nasz biuro tłumaczeń wykonuje tłumaczenie z lub na język malajski lub kirgiski? Zapraszamy do przesłania tekstu do bezpłatnej wyceny - przedstawimy niezobowiązującą ofertę.

Nikt nie ocenił jeszcze tej strony.
Bądź pierwszy!
Brak oceny

UDOSTĘPNIJ