Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Dlaczego Warto Odwiedzić Rzym (Cz. 3)

Dla pięknych chwil zwiedzania takich miejsc jak:

tłumaczenia włoski.jpg 

    Fontanna di Trevi – to nie tylko najsłynniejsza, lecz także najbardziej monumentalna i malownicza z pośród wszystkich rzymskich fontann stanęła przy fasadzie pałacu książąt Poli. Nazwa fontanny pochodzi od imienia legendarnej dziewicy, która miała odkryć w tym miejscu źródło wykorzystane podczas budowy akweduktu. Dziewczyna ta miała na imię Tevia a wody fontanny do dziś nazywane są „ aqua virge” w tłumaczeniu „woda dziewicza”. Monumentalna barokowa fontanna zaprojektowana przez Nicola Salvi.  To fantastyczna kompozycja architektoniczna posiada w samym środku ogromną nisze z posągiem Neptuna (rzymskiego boga wód , chmur i deszczu) ciągniętej przez konie morskie prowadzone przez dwa Trytony – które symbolizują Kastona i Polluksa bohaterów mitologii rzymskiej, którzy mieli bronić miasta w czasie wojny . W niszy lewej posąg Obfitości, a w prawej posąg Zdrowia. Strumienie wody tryskające pośród piany i spływające zewsząd ze skał i skałek tworzą efektowny obraz i sprawiają niezapomniane wrażenie. Wedle legendy wrzucając monetę do basenu fontanny zapewniamy sobie dar szybkiego powrotu do Rzymu.  Wszyscy turyści zwiedzający wieczne miasto pragną dokonać tego rytuału robią to odwróciwszy się plecami do fontanny i wrzucając monety do wody. Wedle legendy wrzucenie jednej monety – to szybki powrót do Rzymu , wrzucenie dwóch monet – płomienny romans ,

Wrzucenie trzech monet naraz – to szybkie pójście przed ołtarz z wybrankiem lub wybranką swojego życia.

Dzięki wierze turystów w legendę , którzy wrzucają tony monet do fontanny miasto wyławia je i przeznacza na renowacje rzymskich zabytków lub pomoc najbiedniejszym.

 

      PIAZZA DI SPAGNA – Plac hiszpański to jedno z najbardziej nastrojowych miejsc w Rzymie. Nazwę wziął od stojącego nie opodal pałacu Mondaleschi  ambasady hiszpańskiej przy stolicy Apostolskiej. Wspaniałe schody Hiszpańskie – tłumacząc na włoski scalianeto della Trinita dei Monti składają się z  138 stopni zbudowanych w stylu rokokowym w latach 1723-1725 . Zaczynają się przy Piazza di Spagna i prowadzą ku XVI wiecznemu kościołowi Trinita dei Monti , poświęconemu Trójcy Świętej .Są drugimi najszerszymi i najdłuższymi schodami na świecie . U ich podnóża stoi fontanna Barcaccia, która swym kształtem przypomina łódkę. Do Schodów Hiszpańskich prowadzi sławna Aleja Via del Condotti , jest to jedna z najdroższych ulic świata , na której zlokalizowane są butiki największych domów mody takich jak Prada, Gucci, Valentino a także znane kawiarnie jedną znich jest. Caffe Greco , gdzie bywali : Goethe, Andersen , Casanowa czy też nasi rodacy Mickiewicz czy Miłosz. Co rocznie na Schodach Hiszpańskich odbywa się Festa della Primavera , czyli wiosenny rzymski festiwal kwiatów. Hiszpańskie schody to doskonała sceneria dla wielu pokazów mody oraz wielu reklam.

                 Cdn ...

 

ML

Tę stronę oceniła już 1 osoba.
Średnia ocen to 5.00 na 5 możliwych.
Brak oceny

UDOSTĘPNIJ