Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia Afrykanerski

tlumaczenia_afrykanerski.jpg

 

Język afrykanerski (afrikaans) – to indoeuropejski język należący do dolnosaksońskiej gałęzi języków zachodniogermańskich, będący językiem ojczystym  południowoafrykańskich Koloredów oraz białych Afrykanerów. Powstał na styku kultur w Kolonii Przylądkowej z XVII wiecznych dialektów niderlandzkich pod wpływem języka malajskiego i portugalskiego oraz miejscowych ludów hotentockich.

Podstawowy zasób słownictwa  języka afrykanerskiego to jest około 90% pochodzi z języka niderlandzkiego lecz wykazuje on też wpływy leksykalne języka malejskiego, języka portugalskiego oraz języka angielskiego.

W trakcie migracji ludności wykształciły się trzy podstawowe dialekty:

- przylądkowy afrykanerski (Kapse Afrikaans) – pomiędzy Kapsztadem, Stellenbosch a Graaft – Reinet.

- afrykanerski znad Rzeki Pomarańczowej (Oranjerivier – Afrikaans) w północnej części Kraju Przylądkowego.

- afrykanerski znad wschodniej granicy (Oosgrens – Afrikaans) w okolicach Graaft – Reinet i na wschód od tego miasta.

Językiem afrykanerskim jako językiem ojczystym posługuje się około 6,5 miliony mieszkańców RPA (Republika Południowej Afryki) z czego znaczną większość stanowią Afrykanerzy  i Koloredzi. Najwięcej użytkowników skupia się w stolicy kraju Pretorii oraz w Bloemfontein a także na całym obszarze Kraju Przylądkowego czyli zachodniej części RPA . W prowincjach KwaZulu- Notal oraz Północnym Transwal udział mówiących językiem afrykanerskim jest bardzo mały. Jest też językiem ojczystym dla mieszkańców Namibii , stolicy kraju  Windhuku, mieszkańców Botswany oraz Malawi.

 

ML

 

Zespół biura tłumaczeń czeka na teskty do wyceny i przekładu zarówno na jak i z języka afrykanerskiego. Nasz e-mail wycena@kumiria.pl jest do Państwa dyspozycji 24/7.

Nikt nie ocenił jeszcze tej strony.
Bądź pierwszy!
Brak oceny
Poprzedni post
Następny post

UDOSTĘPNIJ