Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Tłumaczenia Uzbecki

tlumaczenia_uzbecki.jpg

 

Język uzbecki – to język z rodziny języków tureckich, jest językiem urzędowym w Uzbekistanie. Dane o liczbie mówiących językiem uzbeckim są rozbieżne zgodnie ze spisem z 1989 roku uzbeckim na terenie byłego ZSSR posługiwało się około 17 milionów osób. Poza Uzbekistanem w przeszłości język uzbecki był i nadal jest używany głównie w Afganistanie a liczbę jego użytkowników ocenia się na około 1,5 miliona osób. Uzbeckim językiem posługują się także Uzbecy osiadli w sąsiednich republikach środkowoazjatyckich tj: Kazachstan, Kirgistan, Turkmenistan, azjatyckiej części Rosji a także w Chinach. Niewielkie skupiska emigrantów Uzbeckich występuje również w : Australii, Izraelu, Niemczech, Turcji na Ukrainie i w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Jeżeli chodzi o specyfikację języka uzbeckiego to charakterystyczna jest nieobecność harmonii wokalicznej, typowej dla języków z rodziny języków tureckich. W fonetyce, gramatyce oraz leksyce widoczne są bardzo silne wpływy języka perskiego, obecne są również zapożyczenia z arabskiego i rosyjskiego.

 Język uzbecki w 1927 roku zapisywany był alfabetem arabskim, później łacińskim od 1940 roku cyrylicą. Od 1992 roku oficjalnym zapisem jest alfabet oparty na angielskim wariancie pisma łacińskiego, jednak w użyciu jest także cyrylica. Ludność Uzbecka w Chinach i Afganistanie stosuje zapis alfabetem arabskim.

 

ML

 

Jak każda wycena tak i przygotowanie oferty na tłumaczenie z lub na język uzbecki jest bezpłatne - wystarczy przesłać tekst przeznaczony do przekładu do naszego biura tłumaczeń - zapoznamy się, policzymy, zaproponujemy termin i cenę - zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Nikt nie ocenił jeszcze tej strony.
Bądź pierwszy!
Brak oceny
Poprzedni post
Następny post

UDOSTĘPNIJ