Pomagamy Ci
zrozumieć świat

Dlaczego Warto Odwiedzić Rzym (I Nie Tylko) Przed Świętami Bożego Narodzenia?

Dlaczego warto odwiedzić RZYM przed świętami.jpg

Rzym warto odwiedzić nie tylko zimą - jest piękny o każdej porze roku, to miasto tętniące życiem dniem i nocą.

Piazza Venezia – Plac Wenecki to samo serce Wiecznego Miasta, nie tyko ze względu na swe centralne usytuowanie. To również jedno z miejsc w śródmieściu Rzymu cieszące się wysoką renomą.

W grudniu na Placu Weneckim pojawia się wielka, pięknie ubrana, świecąca tysiącami światełek choinka zachwycająca swą urodą nie tylko mieszkańców, ale również turystów.

Całkiem niedaleko od Placu Weneckiego jest ulica Via Del Corso - jedna z najdłuższych i najbardziej charakterystycznych ulic, która mieni się o tej porze roku tysiącami ozdób świątecznych. Jest bardzo chętnie odwiedzana przez wszystkich, gdyż mieszczą się na niej markowe sklepy, dobre miejsce do zakupu świątecznych prezentów.

Następnym miejscem, które warto odwiedzić jest Piazza Navona – imponujący plac barokowy leżący na ruinach dawnego Stadionu Domicjana. To niezwykle nastrojowe i malownicze miejsce, które zdobią trzy monumentalne fontanny: Fontanna Maura, okazała Fontanna Czterech Rzek (Nilu, La Plata, Gangesu i Dunaju) oraz Fontanna Neptuna. W okresie świątecznym plac zamienia się w jeden wielki kram, pełen karuzeli, straganów z ozdobami świątecznymi, zabawek i pamiątek.

Następnym miejscem godnym odwiedzenia jest Piazza San Pietro, czyli Plac Świętego Piotra przed bazyliką św. Piotra w Watykanie, na którym również pojawia się wielka choinka i szopka bożonarodzeniowa. W tym roku stanie tam wyjątkowa szopka z piasku. By wybudować samą stajenkę, do Watykanu sprowadzono aż 700 ton piasku! Prace już trwają.

Zwyczaj ustawiania świątecznego drzewka i szopki na placu św. Piotra wprowadził w 1982 roku papież Jan Paweł II. Ubiegłoroczna choinka pochodziła z Polski. Przywieziono ją z okolic Gołdapi.

 

ML

Tę stronę oceniła już 1 osoba.
Średnia ocen to 5.00 na 5 możliwych.
Brak oceny

UDOSTĘPNIJ